ŠKOLSKA KNJIŽNICA

Josipa Zahtile 1

52100 Pula

Tel: (052) 535-255

Stručna suradnica knjižničarka: Patricija Percan Pamić, prof.

e-mail: patricia.percan-pamic@skole.hr

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE

8.00-14.00

(ponedjeljak – petak)

E-KATALOG KNJIŽNICE

Dragi učenici, naša školska knjižnica ima svoj mrežni katalog putem kojeg možete pregledati sve naslove koji se u njoj nalaze, provjeriti postoji li naslov koji vas zanima ili je li lektirna knjiga slobodna. Jednostavno kliknite na link i u katalogu knjižnice pretražite naslove prema abecednom redu, prezimenu pisca ili upišite ključnu riječ onoga što vas zanima. Imate i mogućnost provjeriti koji su novi naslovi pristigli u našu knjižnicu.

O KNJIŽNICI

Knjižnica Osnovne škole Veli Vrh Pula osnovana je 1982., a od 2010. nalazi se u novoizgrađenoj školi, na 2. katu upravne zgrade. U modernom trodijelnom prostoru na 220 m² smještene su školska knjižnica i čitaonica, multimedijska učionica i učenički klub.  Iako se školska knjižnica nalazi podalje od učionica, mjesto je ugodnog druženja s knjigama, rješavanja radnih obveza, opuštanja i provođenja slobodnog školskog vremena uz čitanje časopisa, igranje društvenih igara ili gledanje poučnih filmova. U knjižnici djeluju Mladi knjižničari i Novinarska grupa. Aktivnosti koje se provode u knjižnici jesu; radionice i predavanja za učenike, književni susreti, izložbe, obilježavanje važnih događaja i obljetnica. Knjižnični se fond redovito upotpunjuje i revidira te  broji 6994 naslova, a čine ga Učenički fond, Učiteljski fond, Referentna zbirka i Zavičajna zbirka.

Knjižnica udovoljava potrebama suvremenih korisnika te promiče važnost čitanja, njegovanja pisane i usmene riječi te  kritičkog promišljanja.

POZIVAMO  KORISNIKE DA POSJETE STRANICU NAŠE VIRTUALNE KNJIŽNICE!

« Svibanj 2024 »