Zlatni šahisti i šahistice

Dana 9. studenog 2021. u Poreču je održano Županijsko ekipno prvenstvo osnovnih škola u šahu. Domaćin natjecanja bila je TOŠ Bernardo Parentin, tradicionalni domaćin ovog natjecanja već dugi niz godina, ovoga puta u prostorijama sportske dvorane Žatika.

Iako je pandemija uskratila mnoge šahovske događaje tijekom protekle godine, ekipa naše škole ponovno je bila vrlo konkurentna i motivirana za odličan rezultat. U muškoj konkurenciji bilo je neizvjesno do samoga kraja, i tek nam je pobjeda u posljednjem meču protiv OŠ Vladimira Nazora Rovinj, drugoplasiranih na prvenstvu, osigurala prvo mjesto. Treće mjesto pripalo je ekipi OŠ Vidikovac Pula.

U ženskoj konkurenciji cure su imale nešto laganiji posao i pobjedama u svim mečevima izborile prvo mjesto, ispred ekipa OŠ Jure Filipovića Barban i TOŠ Bernardo Parentin.

Dvostruku krunu osvojili su: Marta Assad de Marco, Ana Mišan, Ema Ukotić, Gabrijela Kurtović, Leona Liverić, Rea Katia Cinkopan, Loris Cinkopan, Ivan Kamenčić, Rafael Assad de Marco i Mihael Ilić. Ekipe je vodila prof. Martina Mahić.

Za Poreč nas vežu brojne lijepe uspomene. U pet godina postojanja školske šahovske grupe i početka sudjelovanja na šahovskim natjecanjima, na županijskim prvenstvima dečki su osvojili dva zlata i tri srebra, dok su cure bile zlatne pet godina zaredom.

objavio: GORAN BANOVAC   datum: 9. 11. 2021.