OŠ Veli Vrh iza sebe ostavlja veliki broj sportskih uspjeha!

Tijekom prvog polugodišta školske godine 2019/2020, Savez školskog sporta Grada Pule organizirao je brojna sportska natjecanja za učenike viših razreda osnovnih škola. Na održanim natjecanjima učenici OŠ Veli Vrh osvojili su čak pet prvih mjesta na gradskim prvenstvima te još tri prva i jedno drugo mjesto na županijskim natjecanjima.

Košarkaško prvenstvo osnovnih škola za sedme i osme razrede održano je u OŠ Šijana te su košarkaši OŠ Veli Vrh osvojili prvo mjesto i plasman na županijsko nanatjecanje. U grupi pobijeđeni su OŠ Šijana s 26:7, te OŠ Kaštanjer s  35:16. U poluzavršnici nadjačana je momčad OŠ Kaštanjer s 35:11, a u finalu opet OŠ Vidikovac s 27:16.

Prvaci grada postali su: Antonio Divković V. c, Petar Ivančić VII. b,  Fran Čakarić, David Moguš, Sven Lenđel, Noel Mardešić, Paolo Ravnić, Marin Udovičić, svi VIII. a,  i Roko Kalašić VIII. b. Košarkaše je na utakmicama vodio učitelj Igor Jovanović.

Uspjeh su košarkaša ponovili i nogometaši koji su na natjecanju koje se održalo na stadionu Aldo Drozina obranili prvo mjesto osvojeno prošle godine pobijedivši u finalu OŠ Stoja s 5:1, golovima Aldina Delimehića (3), Jana Grahovca i Matea Lovrića.

Na putu do finala  pobijeđeni su: OŠ Kaštanjer 9:4 (Jan Grahovac četiri, Emanuel Gavrić dva i Mateo Lovrić tri zgoditka), OŠ Veruda 1:0 ( Jan Grahovac), utakmica s OŠ Centar prekinuta je kod rezultata 4:3 za Veli Vrh (Jan Grahovac dva, Aldin Delimehić i  Emanuel Gavrić po jedan i registrirana 0:2, te remizirali s OŠ Vidikovac 0:0 i zauzeli drugo mjesto u skupini. U poluzavršnici pobijeđena je OŠ Giussepina Martinuzzi s 7:5 (Jan Grahovac (4),  i Aldin Delimehić (2) i Mateo Lovrić.

Prvo su mjesto osvojili su: Golmani: Paolo Ravnić VIII. a, Karlo Šterpin VII.c, Marko Delfar  VIII. B Obrana: Fran Čakarić VIII. a,  Emanuel Gavrić, VIII. a, Mateo Gavrić, VII. c, Dominik Pušar, VII. c, Diego Vlacci VIII. B Sredina i napad: David Anić VII. a, Giuliano Boucaux VII. b, Aldin Delimehić VIII. b, Jan Grahovac VIII. a  Mateo Lovrić VIII. c, Deni Vinković VIII. B. Jan Grahovac s 12 postignutih pogodaka najbolji je strijelac prvenstva

Naše su nogometaše na utakmicama vodili učitelji Barbara Franjul, Igor Jovanović i Matej Križman. Uvjerljive su bile i nogometašice OŠ Veli Vrh koje su u kategoriji sedmih i osmih razreda postale prvakinje grada te također obranile prošlogodišnji naslov. Pobijedile su redom OŠ Veruda 8:0 ( Mia Gavrić sedam i Lana Lovrić jedan zgoditak), OŠ Kaštanjer 9:1 (Mia Gavrić sedam, Lana Lovrić  i Tessa Rađević po jedan zgoditak), OŠ Šijana 2:0 bb.

U poluzavršnici savladane su vršnjakinje iz OŠ Centar 7:0 (Mia Gavrić tri, Lana Lovrić  i Tessa Rađević po dva pogotka), a u završnici OŠ Šijana s 5:0 (Mia Gavrić dva, Lana Lovrić dva  i Tessa Rađević jedan pogodak). Boje OŠ Veli Vrh branile su: Golmani:  Sara Cetina VII. b, Rea Dabić VI. c, Katja Kolić VIII. b (golman i igrač) Obrana: Lena Sevedžić VII. b,   Lena Orlić VII. b Tessa Rađević VIII. b, Rina Renier VII. b Carla Stošić VII. b, Sredina i napad: Sara Dumbović VII. b, Paola Flah VII. c, Mia Gavrić VI. b,  Mia Karaselimović VII. b, Lana Lovrić VI. a

Zanimljivo je da među prvacima ima dva puta po sestru i brata Miu i Emanuela Gavrića te Lanu i Matea Lovrića. Mia Gavrić je s 19 pogodaka bila prvi strijelac prvenstva. Nogometašice je vodio učitelj Bernard Rovis.

Šahistice i šahisti Velog Vrha osvojili su prva mjesta na gradskom natjecanju i u kategoriji djevojčica i kategoriji dječaka te ostvarili plasman na županijsko natjecanje koje se održalo 9. prosinca 2019. u Poreču. Na županijskom su natjecanju također briljirali te se su dječaci postali viceprvaci Istarske županije, a djevojčice su postale prvakinje i plasirale se na državno natjecanje. Šahiste je vodio učitelj Goran Banovac, a uspjeh su kod dječaka ostvarili: Matija Buršić VII. a, Loris Cinkopan VI. b, Ivan Kamenčić VI. .c, Nikola Milovanović VII. a  i Mario Poletan VII..c, a kod djevojčica: Marta Assad de Marco VI. a, Fiorella Debrevi VII..a Mara Gortan IV.b, Ana Mišan IV.b i Silvia Licul VIII.c

OŠ Veli Vrh Pula bila je 10. prosinca domaćin županijskog natjecanja u badmintonu (ove godine nije bilo gradskog natjecanja). Pred domaćom su publikom naše badmintonašice i badmintonaši pod vodstvom učitelja Bernarda Rovisa osvojili dva prva mjesta te se plasirali na državo natjecanje. Dječaci u sastavu: Emanuel Bafkjari, VIII. b,  Maks Fuart V. c, Noel Popović VII. b,  Sebastijan Špringman VI. b, i Patrik Sušić VIII. b, pobijedili su momčadi OŠ Stoja i OŠ Šijana. A djevojčice u sastavu: Mia Gavrić Vb. a, Lana Lovrić VI. a, Katja Kolić i Tessa Rađević (obje VIII. b), također su bile bolje od istih protivnica.