Završnica projetka D’Basket

Trinaest učenika osnovne škole Veli Vrh Pula, u pratnji učiteljica Radojke Marinković, Doris Mejak i Mariette Kaić Kosanović, te ravnateljice Irene Rigo, uz predstavnike Zaklade za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva i Grada Pule, te partnera iz Italije, Slovenije i Francuske od 10. do 11. svibnja 2019. godine sudjelovali su na završnom događaju projekta koji se održao u San Dona' di Piave.

Ovaj dvodnevni događaj bio je otvoren svim zainteresiranima, a organiziran je u sklopu obilježavanja takozvanog "Arcobaleno" dana koji se održao u sklopu Dana aktivnog građanstva. Prije samog događaja svi su se partneri okupili na završnom međunarodnom sastanku na kojem se raspravljalo o postignutim rezultatima, akivnostima koje je još potrebno učiniti te o završnoj konferenciji koja je slijedila u popodnevnim satima istoga dana, dok su učenici razgledavali San Dona' di Piave i posjetili „Museo della Bonifica“.

Završna konferencija okupila je niz predstavnika škola, lokalnih vlasti te civilnog društva, a započela je predstavljanjem projekta D'Basket, njegovim aktivnostima te postignutim rezultatima, a prikladnim video uradcima izrađenim tokom trajanja projekta, učiteljica Marietta Kaić Kosanović predstavila je iskustva djece i učitelja koji su bili dio D'Basketa. Osim samog projekta D'Basket predstavljeni su i drugi međunarodni primjeri dobre prakse neformalnog obrazovanja koji su motivirali sve prisutne.

Idućeg dana slijedilo je niz radionica za djecu u kojima je sudjelovalo i 13 učenika sa svojim učiteljicama iz Osnovne škole Veli Vrh. Teme ovih radionice bile su posvećene zdravom i održivom načinu života. Obzirom na uočene potrebe i mogućnosti uključivanja neformalnog u formalno obrazovanje, partneri su odlučili nastaviti s ovim projektom, apliciranjem nastavka projekta na program Erasmus+ te se s nestrpljenjem očekuju rezultati.

objavio: Marija Pavletić   datum: 27. 5. 2019.