Badmintonaši Velog Vrha PRVACI HRVATSKE!!!

Izniman uspjeh ostvarili sportaši naše škole. Možemo se ponositi činjenicom da su sportaši naše škole prvaci Hrvatske. Riječ je o badmintonu i završnici državnih prvenstava školskih sportskih društava osnovnih škola 2016. koje se održalo u Poreču od 24. do 26. travnja 2016. godine.

Nakon što su osvojili međužupanijsko natjecanje i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, naši su se badmintonaši plasirali na državno natjecanje i stekli priliku braniti brončanu medalju koju su osvojili na državnom natjecanju održanom u Dubrovniku u travnju prošle godine. Djevojčicama je to bio prvi nastup na državnom natjecanju.

Iako nisu bili favoriti naši su dečki osvojili zlato. U skupini su svladali OŠ Novska, ŠSD Novska s 3:0 i OŠ Visoka, SŠD Visoka Split s identičnim rezultatom.

U poluzavršnici je nakon velike borbe svladali su: OŠ Ive Andrića, ŠSD Proljeće, Zagreb s 3:2, a u finalu je nakon velikih uzbuđenja i preokreta pobijeđena  Prva OŠ Čakovec, ŠSD Prva Čakovec s 3:2. Napomenimo da u momčadi Čakovca nastupaju i državni reprezentativci.

Ovaj su veliki uspjeh ostvarili Jakov Cvetko, Ivan Roce, Leon Jukić i David Zanghirella.

Konačni poredak: 1. OŠ Veli Vrh Pula, ŠSD Veli Vrh Pula, 2. Prva OŠ Čakovec, ŠSD Prva Čakovec, 3. OŠ Novska, ŠSD Novska, 4. OŠ Ive Andrića Zagreb, ŠSD Proljeće, Zagreb, 5. OŠ Dobriša Cesarić, ŠSD Slap, Osijek, 6.OŠ Visoka, ŠSD Visoka, Split.

Djevojčice su nakon prolaska skupine u kojoj su pobijedile OŠ Zdenka Turkovića, ŠSD Vihor, Kutijevo s 3:0 i izgubile od budućih prvakinja .OŠ Ivana Gundulića, ŠSD Ivana Gundulića, Dubrovnik s 0:3,  u poluzavršnici prvenstva poražene od OŠ Eugena Kumičića, ŠSD Eugena Kumičića, Velika Gorica s 0:3, a u uzbudljivoj borbi za treće mjesto tek u petom setu izgubile od OŠ Ive Andrića Zagreb, ŠSD Proljeće, Zagreb s 2:3.

objavio: Dijana Krčić   datum: 27. 4. 2016.