Prikupljanje pomoći za školu pogođenu razornim potresima

Poštovani roditelji/skrbnici, djelatnici, suradnici, poštovani učenici,

Nakon razornog potresa koji je pogodio Petrinju i okolna mjesta u prosincu prošle godine, Hrvatska udruga ravnatelja osnovnih škola pokrenula je prikupljanje pomoći za škole sa navedenog područja. Školama u Istarskoj županiji dodijeljena je OŠ Glina.

Po primitku dodijeljene nam škole, ravnatelji pulskih osnovnih škola obratili su se ravnateljici OŠ Glina pismom namjere.  Njen odgovor prenosim u cijelosti:

Poštovani,

28. prosinca 2020. preživjeli smo prve potrese koji su unijeli nemir i strah u naše živote, ali ni približno nismo mogli naslutiti što će donijeti 29. prosinac 2020. Potres jačine 6.2 po Richteru uništio je naše gradove, naše domove, našu školu, u desetak sekundi nestalo je sve što smo stvarali i gradili godinama nakon Domovinskog rata.

I inače siromašan kraj, ovim potresima koje proživljavamo proteklih mjesec dana, potpuno je devastiran. Od 470 učenika, njih preko dvjesto ne živi u svojim kućama. Smješteni su u kontejnere, kamp kućice ili kod rodbine. U našoj školi trenutno radi 83 djelatnika koji su većinom s ovog područja i kojima su domovi u potresu oštećeni, a na žalost čak 4 kolegice ostale su u potresu bez svog doma.

Naša škola srećom dobila je zelenu naljepnicu, što znači da nije statički ugrožena iako su  određeni prostori i učionice dobile narančastu ili crvenu oznaku. Stradale su učionice, kabineti i  dio opreme. 25. siječnja 2021.krenuli smo s online nastavom. Svi se nadamo skoroj i brzoj sanaciji škole te povratku i učenika, i djelatnika u školske klupe.

Zahvaljujemo se na svakoj ukazanoj pažnji, podršci i pomoći.

Robertina Štajdohar

Pozivam sve da se u okviru svojih mogućnosti uključite i podržite inicijativu HUROŠ-a direktnom uplatom donacija na račun OŠ Glina.

HVALA VAM ŠTO ČINITE DOBRO!!

Ileana Zahtila Blašković,

ravnateljica

objavio: Melita Poropat   datum: 17. 3. 2021.

« Listopad 2021 »