Zavičajna nastava u OŠ Veli Vrh Pula

OŠ Veli Vrh Pula drugu je godinu zaredom sudjelovala na prezentaciji projekata zavičajne nastave "Škole u srcu zavičaja" koji se od školske godine 2015./2016. provode u istarskim osnovnim školama. Ove je godine škola domaćin bila OŠ Vladimira Nazora Vrsar.

Učenici su na jednom mjestu izložili cjelogodišnji rad na projektima s temama iz zavičaja. U OŠ Veli Vrh u razrednoj nastavi proučavali  su se prstenovi pulskih brežuljaka, izrađivale društvene igre na temu antičke povijesti Pule te plakati na temu spomeničke baštine našega kraja. Izrađivale su se i lutke s istarskim narodnim nošnjama. Aktivi stranih jezika naše škole vršili su razna anketiranja, izrađivali brošure na engleskom i talijanskom jeziku, upoznavali se s literarnim i glazbenim dostignućima Jamesa Joycea i Antonia Smareglie. Na satovima biologije i kemije ispitivala su se fizikalno - kemijska svojstva vode u potoku u blizini škole. Informatička grupa kroz igru i kvizove upoznala je učenike s ljepotama i zanimljivostima našeg podmorja. Povjesničari su se bavili svakodnevnim životom na Velom Vrhu početkom dvadesetog stoljeća.

Na projektima se radilo čitave školske godine, a u njima su objedinjeni svi elementi izričaja i medijske prezentacije Sve ove teme, uz pratnju učitelja Igora Jovanovića i Aziza Oračevića, nazočnim učenicima i učiteljima u Vrsaru predstavili su učenici VI.c razreda Leona Andačić, Andrea Lukić, Petar Pereša, Janko Soklić i Michele Tarticchio te Paola Pamić iz VI.b razreda.

objavio: Sanja Otočan   datum: 14. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »