Likovno i slikovno

Konceptualna umjetnost

učenici s profesoricomU srijedu prije proljetnih praznika, točnije 20. 3. 2013., učenici 7.a razreda OŠ Veli Vrh posjetili su s profesorom Robertom W. Nagy MSUI u našem gradu i susreli se sa pojmom konceptualne umjetnosti.

Kroz postav izložbe provela nas je Iva Gašprotić Iković, približivši učenicima pojam koncepta i pravog značenja čuvene sintagme „što je umjetnik htio teći“.

detalj s izložbe  detalj s izložbe  detalj s izložbe

Po reakciji učenika, izložba je uspjela u svojoj poruci, pruživši im i mogućnosti da i sami postanu sudionici, konzumirajući izložene radove. U petak, 8.03. ove godine u MSUI/MACI, Sv. Ivana I, u Puli, MSUI/MACI otvori je samostalnu izložbu splitskog umjetnika VEDRANA PERKOVA pod nazivom „Sad but true“.

detalj s izložbe  detalj s izložbe  detalj s izložbe

Kustos izložbe i autor predgovora je muzejski savjetnik MSUI/MACI, Mladen Lučić. Izložbe čine djela nastala od 2010. do 2013. godine u različitim medijima (ambijenti, instalacije, skulpture, slike, plakat, objekt, video), što problematiziraju odnos individualaca prema današnjim društvenim vrijednostima. Na izložbi je predstavljeno 15 radova koji od različitih umjetničkih praksi tvore idejnu i artističku jedinstvenost.

detalj s izložbeVedran Perkov rođen je 29.10.1972. u Splitu, a 2002 godine diplomirao je slikarstvo na Accademia di Belle Arti di Brera, u klasi prof. Diega Esposita. Živi i radi u Splitu. Izlaže od 1999. godine te je sudjelovao na više od 60 skupnih, a priredio je i 16 samostalnih izložbi u zemlji i inozemstvu. Dobitnik je dviju nagrada a radovi mu se nalaze u muzejskim zbirkama u Splitu i Puli, dok mu je skulptura „Golf car“ postavljena na Zlarinu.

Vedran Perkov u Puli je bio sudionikom na sve 3 izložbe „Tu smo“, kao što je izlagao i na tematsko-problemskoj izložbi „Moderna(post)Moderna“, a njegov rad u vlasništvu MSUI/MACI I'll never get to heaven (Tra-la-la) bio je i u postavu prvog predstavljanja zbirke MSUI/MACI proteklog mjeseca.  Ovom izložbom Vedran Perkov prvi put se samostalno predstavlja pulskoj publici.

objavio: Aleksandra Žufić   datum: 19. 4. 2013.