Proglašeni pobjednici natječaja za osmišljavanje logotipa međunarodnog projekta u kojem su sudjelovali učenici Osnovne škole Veli Vrh

Danas su u Osnovnoj školi Veli Vrh proglašene tri pobjedničke ideje logotipa koje će biti poslane dalje na međunarodno natjecanje u sklopu projekta D’BASKET - BAsic Skills, Entrepreneurship, Treasures of Diversity (Osnovne vještine, poduzetništvo, vrijednost različitosti). Jedna od tih ideja ući će u konkurenciju radova od kojih će jedan postati službeni logo ovog međunarodnog projekta, a svoje će logotipe i priče koje iza njih stoje, učenici imati priliku predstaviti međunarodnoj komisiji na engleskom jeziku.

Prvo mjesto odnio je rad grupe “Logo designers“ učenica Leone Andačić, Elizavete Bulavina i Lucije Poduje, (6. razred). Drugo mjesto odnio je logotip dua „Gaby&Saša“, koji čine učenici Gabriel Badurina i Saša Brkić (6. razred), a treće mjesto pripalo je učenicama Lari Ferjančić i Paoli Šuškić iz grupe „LP“ (6. razred). Učenice i učenici su predstavili ukratko svoje ideje te su primili diplome, a po završetku natječaja u svim partnerskim državama primit će i zaslužene nagrade. Uvodni pozdrav uputila je ravnateljica Osnovne škole Veli Vrh Irene Rigo napomenuvši kako joj je drago da se prijavio tako veliki broj učenika. Elvira Krizmanić Marjanović u ime partnera Grada Pule čestitala je svima prisutnima, ističući kako je već ovaj natječaj bio prilika za usvajanje novih vještina i neformalno učenje, pohvalila učenike što su unatoč svojim redovnim školskim obvezama našli vremena za nove izazove te im udijelila diplome i pohvale.

Osim pobjedničkih radova, tri su rada dobila posebne pohvale za inspirativne ideje i vrlo uspješne prezentacije, a to su radovi učenika četvrtog razreda. Posebnu pohvalu dobila je grupa „BF“ - učenice Ema Korotaj i Tereza Mišan, grupa „BFF“ - učenice Leona Berečić i Lana Pavlić te grupa „Speedy“ – učenici Ivano Dodić, Noel Benazić i Petar Ivančić.

Prošle su srijede učenici održali prezentacije svojih radova gdje je uz zanimljive slike svojih logotipa, ukupno četrnaest grupa učenika, od četvrtog pa do osmog razreda, predstavilo svoje ideje i priče. Cijeli natječaj prati glavnu ideju ovog projekta, a to je razvoj poduzetničkog duha već u osnovnoškolskoj dobi te poticanja kreativnosti i suradnje među djecom, putem metoda neformalnog i vannastavnog oblika učenja.

Pulski partneri međunarodnog projekta D’BASKET su Grad Pula, Osnovna škola Veli Vrh i Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva. Projekt se financira iz programa Erasmus+ te uključuje 10 partnera iz Francuske, Italije, Hrvatske i Slovenije, a tema je razmjena dobre i inovativne prakse i razvoj interdisciplinarnih obrazovnih metoda. Metode koje se razvijaju teže jačanju vještina učenika, ali i učitelja.

Za sve dodatne informacije obratite nam se na e-mail: zaklada@civilnodrustvo-istra.hr.

Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva

objavio: Sanja Otočan   datum: 12. 4. 2017.

« Lipanj 2017 »